U těchto velmi kvalitních nožů se na rukojeti používají výhradně prvotřídní materiály - PDM plast, tropické ušlechtilé dřevo a také 1.000 let staré dřevo olivovníku, které pochází z omezeného množství stromů z odlesňování, probíhajícího pod státní kontrolou. Zpracování se provádí vhodnými zdravotně nezávadnými potravinářskými a biologickými látkami a procesy.
Jak pečovat o nože Felix Solingen
1./ Ocelové nože s plastovou rukojetí je možné mýt vodou, ale ne v myčce nádobí.
Doporučujeme je čistit a sušit ručně, aby se zabránilo vzniku skvrn na čepeli a zbytečným škodám na ostří, které můžou vzniknout působením agresivního čisticího prostředku nebo špatným uložením nože v myčce nádobí.
Po použití nože důkladně omyjte horkou vodou a pak pečlivě vysušte. Jedině tak budete mít vždy kvalitní a použitelné nože!
2./ Nože s dřevěnou rukojetí nejsou pro mytí v myčce nádobí vůbec vhodné! Pro zachování dlouhé životnosti nožů by se měly mýt, čistit a sušit pouze ručně. Dřevěné rukojeti nožů je dobré pravidelně potřít olejem - můžeme použít například olivový kuchyňský olej na saláty.
3./ Nožem nikdy neřezejte jiné věci, než na které je určený výrobcem. Kuchyňský nůž není vhodný například na sekání kostí nebo krájení mražených potravin, v žádném případě ho také nepoužívejte jako šroubovák nebo otvírák na konzervy.
4./ Při pravidelném používání nože průběžně ostřete na ocílce. Tím si zajistíte nejen snadné řezání a krájení, ale i jejich dlouhou životnost.
5./ Pokud chcete mít zaručené kvalitní krájení a řezání, musí být nože vždy ostré a je nutné je i správně ukládat. Do zásuvky nože dávejte, jen pokud mají na ostří ochranný kryt. Mnohem lepší je jejich uložení v speciálním dřevěném bloku nebo na magnetické liště, kterou je možné snadno upevnit na stěnu.
Nože by vždy měly být mimo dosah dětí!