Loading...

Péče o kuchyňské náčiní ze dřeva

I ty nejkvalitnější výrobky vám budou dobře a dlouho sloužit, jen pokud je budete správně používat, a také o ně pečovat.

8.11.2016

Převážná většina dřevěných výrobků pro používání v kuchyni, která je v naší nabídce, pochází od společnosti Dřevovýroba Otradov. Více než 50letá tradice výroby v této firmě je jednou z mnoha záruk kvality.

Produkty jsou vyráběny ručně na moderních strojích zdravotně postiženými zaměstnanci, kteří si práce opravdu váží, a jsou více než svědomití a pečliví.

Kuchyňské náčiní - vařečky, měchačky, vidličky, paličky a další - jsou vyrobeny z kvalitního bukového dřeva, prkénka a vály z topolu, talíře nebo misky ze smrku… Dřevo je přírodní materiál s mnoha výbornými vlastnostmi, má příjemnou vůni a krásný vzhled.

Dřevěné kuchyňské vybavení vám bude dlouho a dobře sloužit, musíte ho ale především používat k účelům, pro které je vyrobeno, a také o ně správně pečovat. Palička na maso není vhodná k používání místo kladívka, dřevěný nůž na máslo se nehodí k odstraňování ledu v mrazničce, vařečkou se nerozmělňují zmrzlé potraviny… Stejné je to i s údržbou, dřevěné výrobky například nepatří do myčky nádobí.

Přejeme si, aby vám naše dřevěné výrobky sloužily skutečně hodně dlouho k naprosté spokojenosti. Zároveň vám také za jejich nákup děkujeme, protože jste tím podpořili zaměstnání mnoha zdravotně postižených lidí.  

 

Základní zásady pro používání a údržbu dřevěného kuchyňského vybavení

 

Dřevěné výrobky používejte pouze k účelům, ke kterým byly vyrobeny. Nahrazovat jimi jiné náčiní, nářadí nebo nástroje v žádném případě nedoporučujeme, a to nejen vzhledem k jejich funkčním vlastnostem, ale také s ohledem na vaši bezpečnost.

 

Výrobky ze dřeva nevkládejte do myčky nádobí. Po použití je umyjte ručně pod tekoucí vodou ze všech stran. Celkové umytí je důležité pro rovnoměrné vysychání dřeva a výrazně omezuje případné zkroucení a deformaci dřevěného výrobku.

 

Po umytí dřevěné výrobky důkladně utřete a nechte zcela usušit v přirozeném prostředí. Výrobky nikdy nesušte intenzivním zdrojem tepla, např. položené na teplém radiátoru, akumulačních nebo plynových kamnech, v rozehřáté troubě apod.

 

Dřevěné vály, prkénka, desky a jiné ploché výrobky nechte schnout položené na boční hraně. V této poloze dokonale vyschnou a nekroutí se. Položené na plochu by řádně nevyschly a mohlo by docházet nejen ke kroucení, ale i poškození povrchu.

 

Dřevěné výrobky občas potřete jedlým olejem. Toto ošetření je velmi vhodné především pro vály, krájecí desky a prkénka. Jedlý olej výrazně zabraňuje pronikání bakterií do dřeva, zjednodušuje údržbu a také velmi podstatně prodlužuje dobu používání. 

 

Charakteristickým znakem dřeva jsou různé barevné odstíny a drobná očka. Tyto přírodní znaky nejsou v žádném případě na závadu výrobků. Za závady, způsobené nevhodným používáním a údržbou výrobce ani dodavatel neručí.

Při dodržování uvedených základních zásad používání a údržby budete dřevěné výrobky dlouho spokojeně používat.

@parent