Loading...

Všeobecné zásady pro používání a údržbu pánví

Pánve se vyrábějí z různých materiálů, mají různý povrch i tvar, v některých případech jsou možnosti jejich použití částečně odlišné. V každém případě je ale nutné dodržovat základní zásady pro jejich používání i údržbu.

8.11.2016

1. Materiál, z kterého je varné nádobí vyrobeno, musí odpovídat způsobu ohřevu (ne všechny materiály jsou vhodné pro indukční desky apod.).

2. Před prvním použitím je potřeba nádobí důkladně umýt a zkontrolovat (například u tlakových hrnců vložení těsnění atd.).

3. Varné nádobí se může používat  pouze za účelem, ke kterému bylo vyrobeno, a na ohřevu, který odpovídá materiálu.

4. Kovové varné nádobí a nádobí s kovovými prvky a díly se nesmí používat k ohřevu v mikrovlnné troubě.

5. Nádobí, které má plastové rukojeti, úchyty nebo díly se nepoužívá v horkovzdušných troubách. Vkládání ho trouby se nedoporučuje ani v případě, kdy je u výrobku uvedeno, že plasty odolávají vysokým teplotám.

6. Plastové rukojeti, úchyty nebo díly nesmí být vystaveny přímému ohni.

7. K údržbě a mytí nejsou vhodné agresivní a abrasivní čistící prostředky, suché písky, tekuté písky nebo drátěnky. Některé typy a druhy výrobků (např. nerezové) nejsou vhodné pro mytí v myčce nádobí - tento způsob umývání je nutné předem ověřit.  

Současné moderní pánve mají poměrně dlouhou životnost, kterou lze ještě významně prodloužit dodržováním doporučených možností použití a způsobu údržby. Vyplatí se to! 

@parent