Loading...

Lotus

Německá společnost Lotus se v minulých 40. letech zabývala výrobou domácích spotřebičů, různých kuchyňských potřeb, nádobí a grilovacích pomůcek.  V průběhu vývoje unikátního grilu LotusGrill vznikla samostatná firma LotusGrill International, která je od roku 2010 je zcela nezávislá a specializuje se výhradně na vše, co má souvislost s grilováním.

 

Sídlo společnosti LotusGrill International se rozkládá na ploše téměř 3 000 čtverečních metrů. Mimo kanceláří je zde i designérské studio, ale především výrobní část, předváděcí prodejna a také sklad až pro 16 tisíc grilů s kompletním příslušenstvím a náhradními díly.

Společnost po zahájení výroby a prodeje unikátního bezkouřového patentovaného grilu LotusGrill velmi rychle expandovala a v současnosti své výrobky dodává do 25 zemí celého světa, nejvzdálenější je Austrálie.

 

LotusGrill již také obdržel různá ocenění za design, kvalitu a technické řešení. K nejvýznamnějším patří International Bargeque Award, red Dot Design Award a Design Plus Award.

 

 

LotusGrill – jednoduchý nápad, německá preciznost a kvalita

 

LotusGrill je v principu gril na dřevěné uhlí, který je ale v mnoha směrech výjimečný. Vzhledem k unikátní konstrukci a technickému řešení neprodukuje žádný dým a tak se může používat i ve vnitřních prostorách nebo i na lodi. Gril je možné během grilování bez problémů bezpečně přemisťovat a dokonale promyšlený systém odkapávání tuku mimo žhavé uhlí zaručuje zdravé grilování.

Bezkouřový provoz, přenositelnost a odkapávání tuku mimo žhavé uhlí nejsou jediné unikátní vlastnosti LotusGrillu. Dalšími výhodami jsou

  • vestavěný bezhlučný ventilátor na AA baterie, který vhání vzduch do zásobníku na dřevěné uhlí, které se rozehřeje během 2 až 3 minut
  • plynulá regulace teploty otočným ovladačem množství vzduchu
  • systém proudění vzduchu Wedermann je patentovaný
  • gril má vnitřní a vnější plášť, který se nikdy nerozpálí
  • speciální západky a ochrana brání vysypání žhavého dřevěného uhlí ze zásobníku při případném převržení grilu
  • zásobník na dřevěné uhlí má kapacitu 150 až 180 gramů a vystačí na 45 až 60 minut grilování
  • konstrukce je kruhová, gril nepotřebuje mnoho místa a přitom stačí na grilování i pro 5 osob
  • gril se snadno rozloží na jednotlivé části a lehce vyčistí
  • grilovací rošt a odkapávací miska na tuk jsou z nerezové oceli a mohou se mýt v myčce nádobí
  • v základní verzi váží méně než 4 kilogramy a vzhledem k velikosti se skutečně snadno přemísťuje

LotussGrill je tedy nejbezpečnější a v podstatě i nejrychlejší gril na dřevěné uhlí s universálním použitím


Filtrovat

Mašlovačka Limetková zelená - Lotus

Silikonový potírací štětec na marinády LotusGrill
184 Kč
Není skladem